Veletrhy středních a vysokých škol 2019 / 2020

Kateřina Málková, zakladatelka Smart Course
kariérový konzultant a trenér
aktualizováno: 17. července 2019

Veletrhy středních škol 2019

Veletrh odborného vzdělávání v rámci 61. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně
7.- 11. 10. 2019
BVV Brno
Využijte příležitosti navštívit stánky firem a vyptat se na podrobnosti praktického uplatnění v technických oborech, o perspektivách konkrétních profesí, které vás zajímají. Na veletrhu bude představeno 21 škol technického zaměření. Obory strojírenské, elektrotechnické, automobilový průmysl. V rámci MSV bude představeno téma Průmyslu 4.0.
Oficiální stránky MSV
EDUCA MYJOB LIBEREC 2019, největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Severních Čechách
10. - 12. 10. 2019
Jeronýmova 570/22, 460 07 Liberec 7
Spojuje oblasti vzdělávání a pracovních příležitostí na jednom místě s cílem nabídnout komplexní zajištění potřeb každého návštěvníka. Základním rámcem veletrhu je posloupnost sekundárního, potažmo terciárního vzdělávání s návazností na získání profesního uplatnění a začlenění do pracovního procesu.
Více informací na stránkách veletrhu
XXIII. Veletrh středních škol v Břeclavi
15. - 16. 10. 2019
Dům školství, 17. listopadu 1a, Břeclav
Akci pořádá Středisko služeb školám. Ve dnech 2. - 3. 10. 2019 podobná akce proběhne v Hodoníně.
Přehlídka středních škol Scholaris Olomouc 2019
27. – 28. 11. 2019
SŠ polytechnická Olomouc, Rooseveltova 79
Scholaris je přehlídka středních škol, která se každoročně koná ve všech okresech Olomouckého kraje. Jejím cílem je poskytnout žákům základních škol a jejich rodičům informace o středních školách, učilištích a o situaci na trhu práce v Olomouckém kraji.
Další informace najdete zde
Veletrh Vzdělání a řemeslo, 25. ročník
6. - 9. 11. 2019
Výstaviště České Budějovice
24. ročník dnes již kultovní výstavy Vzdělání a řemeslo přinese opět na jedno místo praktickou prezentaci středních škol, ukázky odborného výcviku a celostátní soutěže napříč obory.
Další informace najdete zde (odkaz bude aktualizován později)
Schola Pragensis 2019, Praha
28. – 30. 11. 2019
Kongresové centrum Praha
Výstava SCHOLA PRAGENSIS je určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů. Školy zřizované hlavním městem Prahou i jinými subjekty zde prezentují nejen svá zařízení, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Potencionální zájemci o studia na vybrané škole se mohou v reálu přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami. Široká veřejnost zde získává obraz o studijních nabídkách v kraji, tj. hlavním městě Praze.
Podrobnější informace získáte na webu akce
NOVINKA!!! Tradiční veletrh středních škol v novém kabátě
Festival vzdělávání 2019, Brno
22. - 23. 11. 2019
areál výstaviště Brno, pavilon V
Ve dnech 22. – 23. 11. 2019 se v pavilonu V v areálu Veletrhy Brno, a. s. uskuteční další ročník veletrhu středních a vyšších odborných škol, který bude opět organizačně zajišťovat Střední škola polytechnická Brno, Jílová, příspěvková organizace. Veletrh je určen pro žáky posledních ročníků základních škol, kterým má pomoci při rozhodování a výběru zaměření dalšího studia v rámci zvoleného povolání. Předešlého ročníků se zúčastnilo 97 středních škol a dalších vzdělávacích organizací

Na portálu Vyber školu najdete přehled vystavovatelů a důležité termíny a informace k podání přihlášek na střední školy.
FESTIVAL VZDĚLÁVÁNÍ 2019, Žďár nad Sázavou
14. 11. 2019 08:00 - 17:00
Dolní 183/30 591 01 Žďár nad Sázavou
Festival vzdělávání je určen především pro žáky osmých a devátých tříd základních škol. Festival je jedinečnou příležitostí pro žáky, kteří se rozhodují o svém budoucím uplatnění a mají zde možnost vidět přehlídku různých vzdělávacích možností.
Odkaz najdete tady
Středoškolák, vysokoškolák a PRO JOB
6. - 7. 12. 2019
výstaviště Černá louka, Ostrava
Výstava je určená absolventům základních a středních škol, především žákům devátých tříd, kteří stojí před rozhodnutím o svém budoucím profesním uplatnění.
Odkaz najdete tady

Veletrhy pomaturitního vzdělávání 2019

Veletrh zahraničních vysokých škol - Dream Big 2019
28. 4. 2019 - Praha
Víš, že méně než 1 % všech českých studentů odchází na VŠ do zahraničí?
Studium na VŠ v zahraničí je dostupnější než kdy dřív a finančně si ho může dovolit opravdu každý. Přijď na veletrh Dream Big, potkej se se zástupci zahraničních škol i se studenty, kteří to zvládli před Tebou.
Více informací na stránkách pořadatele
GAUDEAMUS BRNO 2019, XXVI. ROČNÍK
22. - 25. 10. 2019
BVV Brno
Největší veletrh vzdělávání v ČR: 26 let tradice, 30 000+ návštěvníků,
400+ vystavovatelů, 17 zastoupených zemí, 7 doprovodných programů.

Oficiální stránky veletrhu Gaudeamus
Zahraniční veletrhy vzdělání 2019 / 2020
BeSt³ - Career, Education and Professional Training Fair, Austria
17. -19. 10. 2019, Graz, Rakousko - web
21. – 23. 11. 2019, Salzburg, Rakousko - web
BeSt³ je určen všem maturantům, žákům, studentům, rodičům, učitelům, absolventům vysokých škol, odborníkům a zájemcům o další vzdělávání. Na veletrhu jsou představeny univerzity, vysoké školy, univerzity aplikovaných věd, soukromé vzdělávací instituce, jazykové školy a jiné vzdělávací instituce, rovněž jsou zastoupeny společnosti, které se specializují na celoživotní vzdělání nebo vyhledávání pracovního uplatnění.

STREDOŠKOLÁK 2019
24. -25. 10. 2019
areál výstaviska Expo Center Trenčín, Slovensko - web
Scholar-Secondary School-Student (Int'l High Schools, Specialised Secondary Schools and Tranining Institutions Fair)
STUDY IN SWEDEN
online portál pro zájemce o vysokoškolské studium ve Švédsku
web
At Scandinavian School Fair, the visitor will experience a wide range of suppliers of goods and services for the education sector. The fair is dynamic and exciting for everyone working in the education sector; including educational, practical and administrative staff. Pedagogic students are also very welcome! In addition to the exhibition, Scandinavian School Fair offers a rich and exciting academic program with interesting seminars and lectures for inspiration and professional input.
STUDIA - největší vzdělávací veletrh pro mládež ve Finsku
3. - 4. 12. 2019
Helsinki Exhibition and Convention Centre, Helsinki, Finsko - web
Studia is Finland's biggest study and career event, which is aimed at upper secondary school and other secondary level students. The extensive range on offer has made the Studia fair a substantial aspect of the school counselling provided to students of upper secondary school age.
Veletrh digitálního vzdělání - LEARNTEC
28. - 30. 01. 2020
Karlsruhe Trade Fair Centre, Německo - web
Looking for digital learning or digital education solutions or want to find out about the latest learning trends? You can find the answers at LEARNTEC, Germany's e-learning fair. More than ever before, e-learning is a firm fixture in integral education concepts.
Veletrh vzdělávání a škol DIDACTA - DIE BILDUNGSMESSE
únor 2021
Hannover Messe, Německo - web
Didacta - the world's biggest education expo and Germany's No. 1 event for the entire education sector - will once again bring together teachers, trainers and representatives from government, business and the research community. Taking place as a veritable education summit every three years, the Hannover edition of didacta showcases all the key developments involving socialization, education and qualification.
The Education Show - Best in Educational Resources and Suppliers
24. - 25. 01. 2020
ExCeL London, Hall S4
Royal Victoria Dock,
London E161XL, United Kingdom - web
The Education Show is the recognised education & learning community platform. Offering innovative ideas, resources, and insight to enhance passion for pedagogy. It attracts 10,000 visitors providing a unique opportunity to meet +300 exhibitors at The NEC Birmingham.
XXIV Education Fair Poznan
6. - 8. 03. 2020
Poznań International Fair (MTP), Polsko - web
Education Fair, Exhibition for Technology and Equipment in Education, Books for Children, Young Adults and Parents and Poznan Science and Popular Science Book Fair - in one place!