letní kurz podnikavosti
PRO STŘEDOŠKOLÁKY
A BUDOUCÍ STŘEDOŠKOLÁKY
OD 14 - 18 LET

Profese budoucnosti

jak založit svůj start up
a přemýšlet jako podnikatel
Představ si...
"Úžasný pocit je vědět,
že ty sám vytváříš
tento svět"
Aiesec Asimov
že končíš školu. Jsou to tvoje poslední prázdniny. Je na čase přemýšlet kam dál. Mezi školními předměty nenajdeš moc informací o profesích #budoucnosti. To znamená, že svoji profesní cestu potřebuješ vytvářet. Ty jsi ten nebo ta, kdo svoji (nejen) profesní cestu utváří svými rozhodnutími a představami o svých schopnostech a svém #budoucím životě, ale zřejmě ještě nevíš, z čeho můžeš vybírat. Právě na to si v létě posvítíme. Protože o tom se nerozhoduje ve škole.

Sluníčko nám doufám také posvítí, ale jen na něj spoléhat nebudeme. Založíme svůj start-up. Společně si vybereme téma. Jsme přece tým a máme dost nápadů na to, co se kolem nás dá zlepšit. Každý si vybere svoji roli, pojmenujeme profese budoucnosti, vytvoříme plán a porozhlédneme se po zdrojích. Každý takový počin vyžaduje čas, peníze, lidi a motivaci. Naučíme se s tím vším pracovat tak, aby práce nás bavila a výsledek stál za to.

Námi vytvořená budoucnost může vypadat takto (je to verze společnosti Microsoft). Můžeme vytvořit svoji alternativu. Jdeš do toho?
... a žádné přednášky
Budeme zažívat, zkoušet a vytvářet start up budoucnosti, o které se na škole nemluví.
Seznámíme se s trendy, vybereme nápad, rozdáme si profese a založíme start-up budoucnosti
Každý start-up začíná nápadem. Někdo chce změnit svět, někdo využít příležitostí, někdo se prosadit a být úspěšným. Každý má svoji motivaci. Pravdou ale je, že od nápadu k úspěchu bývá velmi klikatá cesta. Start-upy vznikají v oblasti technologické, vědecké, sociální. Od "tradičních" podniků se liší tím, že proráží s něčím novým, co do nich ještě nikdo nikdy nezkoušel, mají jiný přístup k členům týmu, jinou firemní kulturu a hodnoty, jsou dynamické, dychtivé po znalostech.
Jaké jsou klíčové dovednosti start-upera?
Řekla bych zvídavost, pružnost, vytrvalost a schopnost se obklopit chytrými lidmi. Ode mne neuslyšíš to klasické "mít nápad a získat investora", protože o tom to fakt není. Proto i když v budoucnu neuvažuješ o podnikání (nikdy neříkej nikdy), právě ty můžeš být jednou z klíčových osob, kteří přispějí k úspěchu celku, proto s účastí neváhej. Dozvíš se o sobě spoustu důležitých informací, za které ve škole známky nedostáváš. Začneš si více věřit. Získáš větší rozhled. Pochopíš, kterou cestou je možné se vydat.
Vytvoříme projekt, který zachrání (změní, zvelebí, no zkrátka zlepší) planetu, nebo někdy stačí zkrášlit svůj vlastní domov
A když se nám povede vymyslet něco skvělého, najdeme způsob jak naše výsledky prezentovat odborníkům, ale především jak pokračovat v rozvoji tohoto nápadu a vytvořit výdělečný projekt.
Navštívíme moderní vědecké pracoviště CEITEC
Tady se dějí opravdová vědecká kouzla. Nebudu o tom povídat, uvidíte to sami.

Letní kurz podnikavosti a profesního sebeurčení

4 dny intenzivní a zajímavé práce
na vlastním startupu
teplé obědy, svačina a pitný režim
1. Nápad
Vyzkoušíme různé tvůrčí techniky generace, výběru a rozpracování nápadů. Užitečné pro výběr povolání nebo směru podnikání, a také důležitá pro efektivní rozhodování.
2. Plán
Lean Canvas (způsob jak vytvořit byznys plán) pro start-upy už je standardem. Ale jako standardní tabulku ho vyplňovat nejde. Přidáme k tomu trochu zen time-managementu od Marie Kondo a projektového managementu.
3. Peníze nebo život
Není co dodat. Finance jsou krevním oběhem každé firmy. Když neproudí, firma nežije. Seznámíme se se zásadami finančního řízení podniku.
4. Pre-Launch
Start pilotní verze produktu nebo služby, první setkání se zákazníkem. Velká očekávání, naděje, prezentace a skvělý pocit týmové práce.
Jmenuji se Kateřina Málková
Můj osobní web katerinamalkova.cz
Jsem vystudovaný finanční manažer, odhadce byznysu a analytik, dnes kariérový konzultant, trenér kurzů volby povolání #VOLBA.

V posledních 20 letech jsem vedla rodinnou firmu ve stavebnictví s obratem 60 mln. Kč, byla součástí dvou technologických start-upů, jeden z nich řídila na pozici Head of Business Development. Byla to pilotní verze firemní sociální sítě Bezones.cz (dnes už v tom pokračuje tým z 10 možná i více lidí), takže to, o čem vyprávím, jsem zažívala, tj. žádná teorie. Spolupracovala jsem s firmami Takeplace, Minebox, Blockchain.info, ŽSD, Sulko, VPO Protivanov, Servis Climax aj.

Mám vnitřní pohon na nápady. Když něco vymyslíte, napadnou mne tisíce způsobů, jak to zrealizovat. Také jsem přesvědčená o tom, že prošlapané cesty k úspěchu neexistují, a také že se nejlépe učí v praxi a hrou. Tak proč si nezahrát na start-up?
Ještě přemýšlíš?
Stáhni si letáček ke kurzu
Zadáním e-mailové adresy (osobní údaj) se přihlašuješ ke stažení propagačního letáku k tomuto kurzu a zaslání informací o blížících se termínech tohoto a podobných kurzů od Smart Course. Pro lepší pochopení podstaty mých služeb od mne budeš dostávat pravidelné informace, který se tykají tohoto tématu. Při zpracování Tvých údajů se řídím Zásadami zpracování a ochrany. Nastavení pro odběr můžeš upravit hned v potvrzujícím e-mailu, který obdržíš po registrací, a také v zápatí každého e-mailu.

Turnusy a obvyklý den

1. běh - 16. - 19. července 2018 (Brno)
2. běh - 23. - 26. července 2018 (Brno)
---
4 dny, po - čtvt, 9:00 - 14:00
celkem 20 hodin
max. počet účastníků jednoho běhu - 15
08:30 – 09:00
08:30 – 09:00
Začátek dne
09:00 – 12:00
09:00 – 12:00
Hlavní aktivity dne
12:00– 13:00
12:00– 13:00
Společný oběd
by MyKitchen in Brno
13:00 - 14:00
13:00 - 14:00
Závěr denního programu
Profese budoucnosti
při registrací do 25. 6. 2018
2990
CZK
3490
CZK
Termíny
Registrací na kurz prohlašujete, že jste se seznámili s Obchodními podmínkami a Storno podmínkami k tomuto kurzu. Pokud je Vám méně než 18 let, nechte tuto registraci vyplnit Vašeho rodiče.
Profese budoucnosti
při registrací do 25. 6. 2018
2990
CZK
3490
CZK
Termíny
Registrací na kurz prohlašujete, že jste se seznámili s Obchodními podmínkami a Storno podmínkami k tomuto kurzu. Pokud je Vám méně než 18 let, nechte tuto registraci vyplnit Vašeho rodiče.
Naši účastníci o programech Smart Course
Letní kurzy jsou novinkou. Takže doufám, že pro příští turnusy tady bude Tvoje reference, ale prozatím si přečti, co řekli Tví vrstevníci o jiných kurzech, které vedu.
Vědomá volba povolání je program, který Ti pomůže rozhodnout se správně. Je to dobrý start pro něco lepšího, pro lepší stanovení budoucích cílů v Tvém životě. Na začátku vůbec nechápeš, co tam vlastně děláš. Ale po čtyřech týdnech si uvědomíš, že jsi vytvořil pevný bod, od kterého budeš stavět dál, svoje schody nahoru.
Jiří, program #VOLBA
Chtěla jsem Vám poděkovat za profesionální přístup na víkendovém kurzu. Dcera byla nadšená, cítila podporu vás všech. Měla jsem pocit, že vyšla ven z kurzu jako sebevědomá dívka.Věřím, že jí ta cvičení budou ku prospěchu :) Také si pochvalovala i práci ve skupině, obvykle před chlapci má tendenci se moc neprojevovat, ale Vám se to zřejmě nějak povedlo, protože jsem si všimla ten večer kromě nadšení i smutku. Tea si absolutně samostatně vytvořila plán kroků, které potřebuje podniknout k výběru a je si jistá vlastní volbou. Uvědomila jsem si, že teď mám dokonce klidnější spánek.
Tea, 15 let, program #VOLBA
komentář maminky
Odcházel jsem z kurzu s tím, že vím, který další krok mám udělat. Mám jistotu, kterou střední školu chci studovat, takže teď budu zjišťovat další informace, abych si vybral dobře. Mám více motivace se učit, protože teď už chápu, jaký to má smysl, i když občas to může být nuda.
Lukáš, 15 let, program #VOLBA
Odcházím s jistotou, že budoucnost závisí jen na mně, vytvoří ji moje vědomá volba.
Adam, 18 let, program #VOLBA
student gymnázia Matyáše Lercha, Brno
Chtěl bych Vám poděkovat za kurz. Včera jsem se ptal syna jak je spokojený a jestli to z jeho pohledu stálo za to.
Řekl mi že to bylo dobré, a že byl rád, že si kurz prošel.
Přeji mnoho úspěchu ve vaší práci
Vítek, 15 let, program #VOLBA
komentář táty, Michal Navrátil, majitel firmy Picas
Donutilo mne to k tomu, abych se zamyslela nad tím, zároveň co mne baví a v čem můžu být užitečná! Zjistila jsem, že práce nemusí být přesně to, co jsem si vysnila, ale i tak na ní jde vždycky najít něco pozitivního.
Aneta, program #VOLBA
K čemu je to dobré? (smysl kurzu)
Je to dobré. Když se díváš na své věčně zaneprázdněné, něco řešící rodiče, možná si říkáš, že tak žít nechceš, že chceš to jinak. Když mi bylo 16, svoje "jinak" jsem si představovala tak, že budu mít ledničku, ve které nikdy nedojdou plechovky Pepsi, že budu žít s pohádkovou láskou a nikdy v životě si nepořídím koberec do kuchyně (naši ho měli, představ si ty drobky...).

Spousta lidí "ve středním věku" uvažuje o svém podnikání. Většina z nich nechce měnit svět, stát se Stevem Jobsem nebo tak. Chtějí větší svobodu, více peněz, změnit něco, co se jím nelíbí a přáli by, aby to fungovalo jinak. Tyto lidi trápí dvě otázky: nevědí v čem podnikat a jak. Děje se to ze dvou důvodů:

  1. I dospělí se spoustou zkušeností často nevědí, co je jejich silnou stránkou, který směr by je mohl naplňovat více, co to je a jak to objevit, často si vůbec neuvědomují hodnotu svých zkušeností a velmi se podceňují.
  2. Čím je člověk starší, tím více podléhá společenským konvencím, tím více jeho zkušenosti a zkušenosti jeho okolí "uzavírají" pole jeho možností, povinnosti a závazky nutí si vybírat varianty s nižší mírou rizika. Podnikání rizikové je, co si budeme povídat. Proto se pro zbrusu nové nápady a technologie (start-upy) zakládají inkubátory.

Člověk nemusí uspět se svým prvním nápadem (ani s druhým, ani s třetím), touto zkušeností získává hodně. Trénuje pružnou mysl (tvůrčí, kreativní přístup, inovativní přístup), piluje svoje komunikační schopnosti, finanční dovednosti, cílevědomí, odolnost vůči stresu a neúspěchům, posiluje životní optimismus. Takový člověk se v životě nikdy neztratí, i když na určité životní etapě bude "pouhým" zaměstnancem "v korporátu". Neřídit se předsudky, vidět více příležitostí a umět vycítit, co je a co není Tvoje, vidět minimálně o krok dál a nikdy se nevzdávat. To je to, čemu Tě chci naučit na tomto kurzu.
Organizace kurzu a stravování
Kurz začíná v pondělí a končí ve čtvrtek. Hrát si se svými projekty budeme od 9.00 do 14.00. Je to jako příměstský tábor - ráno přijdeš a odpoledne máš volné jen pro sebe. Je přece léto. V průběhu dne budeme dodržovat pitný režim a stravovat se zdravě (v ceně jsou svačiny v průběhu dopoledne a oběd). Pokud neholduješ vegetariánské strávě, uvidíš, že když to někdo připravuje s láskou, je to chutné a velmi se tím nasytíš. Tak to dělají v MyKitchen v Brně. Na všem ostatním se domluvíme operativně. Hosty zveřejním těsně před kurzem. Ať je to napínavé.
A co když? (storno podmínky)
V případě zrušení účasti na kurzu storno poplatky se vypočítají takto:
  • 21 dní před kurzem - bez storno poplatku
  • 15 dní před kurzem - 50 % z ceny kurzovného
  • 7 dní před kurzem - 100 % z ceny kurzového

Pokud se nebudeš moci zúčastnit v objednaném termínu, jsou i jiné varianty než storno:
  • zúčastnit se náhradního turnusu
  • využít možnost se zúčastnit programu Volba, který začne na podzim
Na tento kurz se vztahují všeobecné obchodní podmínky.
Chcete se na něco zeptat?
Kontaktujte mne na
+420 732 244 333
volba@smart-course.cz
Click to order
Cart
Vaše objednávka
Total: 
Vaše jméno
E-mail
Telefonní číslo

Smart Course ČR

zážitkové programy volby budoucího povolání
Generujeme nápady
Naše programy jsou moderní, zážitkové, originální, out-of-the-box a užitečné
Zaměřujeme se na budoucnost
Věříme, že vize pomáhají hory přenášet, cíle pomáhají nacházet cesty a dívat se do budoucnosti s optimizmem
Podporujeme spolupráci
Každý člověk má více schopnosti než "matematika-fyzika-chemie". Pomáháme je objevit, pojmenovat, rozvíjet ve spolupráci s ostatními.