Zájmy a talenty
jsou klíčem k výběru
střední školy

Jak poznat, kam v životě směřuješ, která povolání budou pro tebe nejlepší?
Jak neztratit hlavu v cizích radách, i když prozatím vůbec nevíš, kterou školu si vybrat a bojíš se udělat zásadní chybu?

Když chápeš
k čemu jsi "předurčený / předurčená", přestáváš se porovnávat s ostatními, začínáš se rozvíjet v tom, co tě baví, a aktivně utvářet svůj život.

"POZNEJ SVÉ TALENTY"

letní intenzivní minikurz
3 videa + test talentů + online konzultace
pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a studenty gymnázií
Problém s výběrem střední školy je v tom, že...
...vůbec není jasné, jak vybírat a jak výběr střední školy ovlivní tvoji budoucnost, jaká povolání budou aktuální
...nemáš takové zájmy, které se dají jednoduše spojit s určitým oborem nebo povoláním, anebo takových zájmů je více
...i když už máš vybranou střední školu, protože se ti líbila její prezentace, anebo ti ji někdo doporučil, stejně je velmi důležité přesně vědět, které své schopnosti budeš rozvíjet

O prázdninách si budeš určitě
chtít odpočinout od školy

Je to nejlepší doba vytvořit si představu o tom, jaký dospělý život bys chtěl(a) žít a teprve potom si vybrat střední školu
Popravdě škola není cíl, je to nástroj. Nabízím ti podívat se na tvoje talenty a sny trochu z jiného úhlu pohledu. Pochopíš, kam chceš směřovat, a vybereš si školu, která ti může pomoci žít zajímavý život a dosahovat tvých cílů. Jak na to?
1. Co znamená být v proudu?
Začneme tím, co znamená "být ve svém proudu" nebo "ve svém živlu". Je velmi pravděpodobné, že znáš ten pocit, kdy zabraný do nějaké činnosti, plně zapomeneš na čas. "Proudění" nebo "flow" je stav optimálního prožívání a rozvíjení tvého potenciálu. Právě k němu se potřebujeme přiblížit, abychom našli střední školu, která tě bude bavit.
Co uděláme:
 • Jakmile se připojíš k našemu letnímu proudu, získáš přístup do uzavřené části tohoto webu. V této části najdeš 3 videa, v nichž se mluví o významu stavu "flow" a o souvislostech se vzděláním.
 • Jsou prázdniny a je to nejlepší doba, kdy dokážeš na chvíli zapomenout na písemky, testy a doučování, osvobodíš se od tlaku a stresu, díky kterému tví vrstevníci často chybují.
 • Několik praktických a zajímavých cvičení ti pomůžou to lépe pochopit a připravit se k druhému kroku.
2. Jak pochopit, v čem vynikáš?
Hned se přiznám, že nejsem zastáncem rozhodování na základě testů. Proč? Dlouhá historie. Ale test, který ti nabídnu, je specifický.
Každý člověk má mnoho různých schopností a nadání. Právě proto je velmi složité určit jeden hlavní talent, který pomůže vybrat budoucí povolání.
Co uděláme:
 • Po absolvování první části získáš přístup k unikátnímu testu mnohočetné inteligence RegioAdvisor, který je výsledkem práce českého výzkumného týmu a vychází z dlouholeté práce amerického profesora a psychologa Howarda Gardnera.
 • Každý je na něco chytrý, proto někdo peče chleba a někdo létá do Vesmíru. Test ti pomůže pojmenovat silné složky tvé inteligence a nabídne několik oblastí, které jím odpovídají nejvíc.
 • Budeš moci si uložit výsledky do souboru pdf. Ale také budeš mít možnost absolvovat test ještě jednou, jen tentokrát společně s rodiči nebo s nejlepším kamarádem či kamarádkou. Občas je užitečné se podívat na sebe očima těch, kdo nás má rád.
3. Jak vybrat střední školu?
Navzdory tomu, že už budeš mít hodně informací o sobě a svých schopnostech, výběr konkrétního oboru ti s velkou pravděpodobností bude činit problém. Asi se budu opakovat, ale škola není cíl, je to prostředek. V tomto kroku už to takový problém nebude.
Co uděláme:
 • Proto po absolvování testu se domluvíme na osobní online konzultaci, na kterou budeme mít celkem 90 min.
 • Zodpovím tvé dotazy, pomůžu se vyznat ve výsledcích testů a zorientovat se v nabídce škol a oboru.

Co se ti povede:

1
Přestaneš odkládat
 • pochopíš, proč je tak složité vybírat si něco důležitého a proč to neustále odkládáme.
2
Na podzimní veletrh škol půjdeš s jasným cílem
 • nebudeš muset čekat až na podzim na veletrhy škol a do té doby žít ve stálém napětí.
3
Uvědomíš si své schopnosti
a pochopíš, jak je rozvíjet a využít v profesní činnosti.
4
Budeš mnohem sebevědomější
 • protože se zaměříš na své silné stránky, uvědomíš si vlastnosti, za které se ve škole neznámkuje, ale které jsou nejméně důležité pro tvůj životní úspěch a štěstí.
5
Vybereš si střední školu a alternativy
 • pochopíš, jak si vybírat střední školu, a později práci.
6
Přijímačky s menším stresem
 • v deváté třídě se v klidu připravíš k přijímacím zkouškám a přes léto si odpočneš a uvolníš, nebudeš muset nosit v hlavě podvědomé obavy z chybně učiněné volby střední (vysoké) školy.
7
Budeš studovat to, co tě bude bavit
„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná."
— Albert Einstein
Kdo jsem
a proč si myslím, že ti mohu pomoci vyznat se v tom, které povolání si vybrat, co studovat dál?
Kateřina Málková
zakladatelka projektu Smart Course
Mým cílem je podpořit 100 000 teenagerů v České republice v uvědomění si svých talentů a schopností a výběru odpovídajících vzdělávacích možností. Jsem si totiž jistá, že většina ví co chce, ale v tuto "blbou" dobu uhne ze své cesty a já vím proč. Chci vám ukázat, že život je mnohohranný, že neexistují správná a nesprávná povolání, prestižní a obyčejná. Existují užitečná a prospěšná, která rozvijí potenciál člověka. V neposlední řadě, že volba v období dospívání ve skutečnosti znamená mnohem více než si myslíme.

 • CO SE MI POVEDLO - vytvořila jsem pracovní sešity "8 mýtů o volbě budoucího povolání", které na podzim 2019 dostane 500 dětí ze základních škol, můj seminář "Kariérové poradenství na školách" absolvovalo 82 pedagogů z 37 škol, v září 2019 sešity budeme prezentovat na mezinárodní konferenci věnované kariérovému poradenství IAEVG 2019 v Bratislavě a také mne čeká další túra školení pedagogů v Brně, Liberci, Zlíně, Jihlavě, Karlových Varech a Praze.
Můj stručný profesní příběh si můžete přečíst tady
V roce 1998 skončil můj studentský život. Vystudovala jsem dva obory "Finance a bankovnictví" a "Hospodářskou politiku a správu" a začínala jsem pracovat jako odhadce byznysu v Obchodně průmyslové komoře. Těsně po promocí jsem se přestěhovala do České republiky, která není moji rodnou zemí, takže jsem se musela naučit všechno znovu - jazyk, jak se platí složenky, zvyknout si na jiné tradice, hudbu, prostředí, naučit se jezdit vlaky a MHD v Brně, zorientovat se v zákonech a na pracovním trhu. Začátky byly krušné, protože jsem zjistila, že navzdory oficiálnímu uznání mého diplomu, personálním agenturám a firmám bylo jedno, jaké mám vzdělání, že jsem si ho vybrala cíleně a co si v životě přeji. Nemohla jsem najít práci v oboru velmi dlouho, až o 4 roky později jsme se s manželem rozhodli založit firmu. Od té chvíle mé pracovní zkušenosti vypadaly takto:

 • 1997 - 1998 - odhadce byznysu v Obchodně průmyslové komoře
 • 2002 - 2009 - jednatelka s.r.o. ve stavebnictví s 2 pobočkami a obratem 60 milionů korun, spolupracovali jsme s největšími výrobci plastových oken, garážových vrat a stínící techniky.
 • od roku 2010 jsem konzultovala malé podnikatele (začátky podnikání, změny vedení). Mentorovala jsem start-up v krizovém stavu, který nakonec získal strategického investora. Konzultovala jsem vznik a rozvoj inovativní samoohřívací kojenecké láhve, která již hotová a účastnila se soutěže ve Spojených Státech.
 • v roce 2015 jsem se stala ředitelkou pro rozvoj české sociální sítě pro firemní spolupráci Bezones, který jsme vyvíjeli společně s externím programátorským týmem Meta IT od nuly k první stovce registrovaných firem. Tato síť vznikala ve spolupráci s marketingovou a vzdělávací agenturami Sova Net a Sova Studio.
 • koncem roku 2016 jsem založila projekt Smart Course, místo, kde se na volbu povolání díváme úplně jinou optikou z pohledu sebedůvěry a užitečnosti získávaných znalostí a osvojení návyků pro budoucí dospělý život.
Letos projekt podpořili
Jaké máme ohlasy

Kolik to stojí?

prozatím jen 1 450 Kč
v červnovém "flow" zbývá pouze 30 registrací*
*není to marketingový tah, ale moje reálná časová kapacita

Získáš

3 video lekce
1. Jak rozhoduje náš mozek a proč dospělí nerozumí teenagerům?
2. Jak najít svoje "flow" v povolání.
3. Co znamená mnohočetná inteligence a proč není potřeba hledat svoje "poslání"
Unikátní test mnohočetné inteligence
RegioAdvisor
online konzultace 90 min.
k výsledkům testu. Ve výsledku pochopíš, jak vybírat střední školu a plánovat svoji cestu profesním životem.
A to není vše
Pokud se stihneš objednat do 30. června 2019,
protože budu mít narozeniny navíc ode mne získáš tyto 3 e-booky v ceně 480 Kč absolutně zdarma
Průvodce výběrem oboru
Obvyklá cena 150 Kč
Důležité informace nejen pro technické obory
Obvyklá cena 180 Kč
Průvodce pro rodiče
Obvyklá cena 150 Kč

Často se ptáte

Půjdu do 8. třídy, ale už přemýšlím, kterou střední školu si vybrat. Mohu se přihlásit také?
Určitě ano. Kladeš si tuto otázku včas. Půjdeš-li do 8. třídy s jasnou představou, kterou střední školu chceš studovat dál, budeš mít hodně času a možností se připravit, případně dotáhnout známky, zjistit o vybraném oboru více, prověřit si svoje myšlenky.
Studuji gymnázium, sice si nevybírám střední školu, ale je pro mne aktuální výběr vysokoškolského oboru. Pomůže mi tato nabídka?
Rozhodně ano, mám takovou zkušenost, že velkým problémem na gymnáziu bývají volitelné předměty. Zdá se, že si máš vybrat právě ty, které ti pomohou vybrat si obor a připravit se na výšku. Často ovšem se vybírají takové univerzální předměty, které se budou hodit (jazyky) nebo nezatíží tvůj týdenní rozvrh.
Jak mohu uhradit tento balíček?
Uhradit tuto službu můžeš bankovním převodem. Fakturu s platebními údaji ti pošlu hned po registrací.
Kdy dostanu přístup k videím a testu? - důležitá data
Po odeslání registrace obdržíš informační e-mail se všemi důležitými informacemi. Registraci uzavřu k 30. červnu 2019, abychom všichni pokračovali dál ve stejném proudu.

Hned po uhrazení faktury obdržíš všechny bonusové materiály. Jeden e-book předej svým rodičům, ale doporučuji ti ho také přečíst, ať víš o období, které zrovna prožíváš, co nejvíce.
Zároveň ti zpřístupním členskou sekci na tomto webu, kde budeš moci se podívat na videa a udělat několik cvičení. Nebudou to žádné úkoly jako ve škole, s tím nepočítej. Na to celé budeš mít týden.

Poté v pátek 5. července na e-mail ti přijde pozvání do členské sekce tohoto webu a přístup k 3 důležitým videím. Bez nich ti test nebude dávat takový smysl.

O týden později v pátek 12. července ti pošlu pozvánku do aplikace regioAdvisor, která tě provede testem mnohočetné inteligence. Jakmile budeš mít hotové výsledky, dohodneme se na datu online konzultace.

Celé bychom to měli zvládnout nejpozději do 30. července 2019.
Jak probíhají online konzultace?
Pro setkání online používáme Skype, Messenger nebo Hangouts. Potřebuješ kameru a mikrofon, popřípadě smartphone. Ke konzultaci si připrav otázky, na které potřebuješ najít odpovědi. Budu mít výsledky tvého testu, takže také budu připravena. Může mne něco napadnout i po konzultací, upřesňující informace, tip na školu apod. V tom případě ti je pošlu e-mailem.
Poskytujete zpětnou vazbu rodičům?
Podpora rodičů ve výběru středoškolského oboru je velmi důležitá. Mohla bych o tom napsat celou knihu. Známe naše děti tak dobře, že i v tomto výběru se je snažíme chránit, směrovat, pomoci, někdy to vypadá, že to prožíváme mnohem více než ony. V tomto letním balíčku mým cílem je pracovat s Vašim teenagerem, aby Vaše dcera nebo syn jasně chápali, proč si vybírají nějakou školu a obor a jaké jsou alternativy. Je důležité, aby to uměli vysvětlit sobě, ale také aby mohli to ukázat a vysvětlit Vám. Někteří budou potřebovat Vaši podporu, někteří Vám řeknou jen výsledek. Můžete se zúčastnit online konzultace se svým dítětem, ale musíte počítat s tím, že Váš syn nebo dcera bude ve svých odpovědích brát ohled na Vás. Proto pokud budete cítit, že potřebujete se mnou probrat výsledky testů, poradit se o výběru, využijte možnosti online konzultace pro rodiče. Za drobný příplatek 500 Kč budeme mít možnost probrat výsledky testu, promluvit si o výběru a Vašem názoru, budu mít prostor odpovědět na Vaše dotazy. Tuto konzultaci si budete moci rovnou přiobjednat při vyplnění registračního formuláře.
Odjíždíme na dovolenou. Budu moci absolvovat test a online konzultace později?
Ano. Informuj mne o tom zaškrtnutím příslušného políčka v registračním formuláři. Na uvedený e-mail ti přijdou všechny organizační informace. Přístup k členské sekci webu nemá časové omezení. Bude důležité dodržet pořadí úkolů - videa > test > konzultace.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?

Photo by Estée Janssens on Unsplash
People photo created by www.freepik.com