interaktivní setkání o volbě povolání v Brně
pro žáky a studenty od 14 do 19 lety

Znovu se potkáme v novém školním roce v září 2017
Volba profesního směřování je náročný úkol.
Kdo ví, jak se bude vyvíjet pracovní trh za 5 let?
Které profese vzniknou? Které zaniknou?
Jak se v tom vyznat a podle čeho vybírat?
"Smysl není v cestách, které si vybíráme,
ale v tom, co uvnitř nás nutí si vybírat tyto cesty."
O'Henry

Pomocí zážitkových metod si dokážeš odpovědět na různé otázky, které Tebe zajímají, a vyvarovat se chyb, kterých se vyvarovat chceš.

  • Jak uspět v konkurenčním prostředí?
  • Jak najít svoje vlastní místo?
  • Jak chytit správnou vlnu ve správný čas?
  • Které trendy se týkají oboru, o který mám zájem, a které se dotknou každého z nás?
  • Jak si vybrat správnou školu a řídit svoje studijní a kariérové portfólio?
  • Co to je a proč je to dnes důležité?

Na českých vysokých školách je více než 8 tisíc akreditovaných oborů. Každý z nich se vyvíjí, každý z nich najde své studenty a v každém je možné najít perspektivní uplatnění. Který je ten Tvůj?
Existuje mnoho různých profesí, každá z nich je po svém jedinečná. Když si vybíráme povolání, všichni se nám snaží radit: rodiče, učitelé, kamarádi. Některé rady mohou být užitečné, ale není možné na ně stoprocentně spoléhat. Podle mne, vybírat je potřeba samostatně. Proto potřebuji více informací o možnostech. Nakonec si vybereš takovou profesi, která nejvíc odpovídá tobě, přesně tak by měla rozhodovat většina lidí. Ale někteří si vybírají povolání ne proto, že nejvíc odpovídá jejich předpokladům, ale protože se dobře platí. Pak člověk pracuje a vynakládá spoustu sil, ale nemá z toho radost. Když jsem byl v 9. třídě už jsem si vybral. Hodně mne podpořili rodiče a jsem za to vděčný. Snil jsem o práci v cestovní kanceláři, protože jsem chtěl cestovat. Ale postupem času se moje volba změnila. Proto můžu říci, že vybírat povolání není jednoduché. Bez možnosti volby si nedovedu představit svůj život. Kdybych si představil, že neexistuje možnost výběru, život bude nudný. Samozřejmě volba povolání není jediná volba, ale jedna z hlavních. Je potřeba se rozhodnout správně. Když se rozhoduji, nemusí to být jednoduché, ale když vím, čeho chci dosáhnout, pak také vím, že to zvládnu.
Viktor, 1. ročník SŠ
Co má vliv na volbu povolání? Charakter, individuální vnímání, představy o své budoucnosti. Vybírat si povolání je potřeba zodpovědně, nedělat ukvapené závěry, protože čím se budeš zabývat v budoucnu, přímo souvisí s touto volbou. V současné době je obrovské množství profesí, je těžké se vyznat a vybrat to, co se hodí tobě. V mém případě mne ovlivnilo umění. Studuji na umělecké škole a plánuji svoji budoucnost spojit s výtvarném. Profese, která mne láká, je designer interiérů. Připadá mi velmi tvůrčí, plná nových úkolů a výzev, není šance se nudit. Myslím si, že správná volba povolání je jednou z podmínek štěstí. Doufám, že se ve svém životě dokážu rozhodnout správně.
Julie, 7. třída ZŠ
Od dětství se mne všichni ptají "Kým se chceš stát, když vyrosteš?" Odpovídala jsem bez rozmýšlení: "Doktorem, budu pomáhat lidem." Každý rok se moje volba měnila. Ale přijde čas, kdy škola skončí, už teď o své volbě začínám vážně přemýšlet. Jaké povolání si vybrat? Existuje spousta povolání. Máme z čeho vybírat. Ale každý z nás má svoje povolání. Mně například pomohlo určit si svůj směr to, že jsem odhodila své dětské sny. Chci se stát právníkem. Možná je to nebezpečná profese, vyžaduje od člověka určité vlastnosti, ale mně se líbí. V ní uplatním svoje analytické a logické schopnosti, psychickou odolnost a komunikativnost. Doufám, že to zvládnu. Myslím, že budu skvělým právníkem. Ráda vyhledávám informace, spojuji fakta. Nejdůležitější je to, že ráda pomáhám lidem. Pro svoji budoucnost udělám maximum, budu se snažit na sobě pracovat, abych svým dětem, o kterých také sním, byla příkladem.
Aneta, 2. ročník SŠ
Myšlenky o budoucím povolání mám už od 5. třídy. Tisíckrát jsem měnil varianty. Nakonec jsem se cestou logického uvažování rozhodl, že si vyberu obor soudní lékařství. Co mne přivedlo k této specifické volbě? Vždy mne bavila biologie, poznávání možností lidského organismu, jeho stavby a specifik. Ale zároveň rád čtu detektivky a řeším logické úkoly. Když jsem se rozhodoval, co studovat dál - medicínu nebo si vybrat práci u policie, vytvořil jsem si seznam "plusů" a "minusů". Podle toho jsem chtěl vyhledat školy, které by byly nejvhodnější pro obě povolání. Ve výsledku jsem si uvědomil, že ty "plusy" a "minusy" mi vychází nastejno. Začal jsem přemýšlet, co dál? Když jsem jednou četl detektivku, dozvěděl jsem se o tom, že existuje profese soudní znalec, která právě spojuje oba tyto směry.

Daniel, 18 let
Málokdo po škole má chuť a sílu na nudnou přednášku. Mnoho věcí o sobě lze zjistit přes hru, asociace a úkoly, které s volbou dalšího studia zdánlivě nesouvisí. Dokonce naopak velké soustředění na obor a přemítání mezi několika variantami může způsobit blok.

V rámci tohoto workshopu si několik takových aktivit vyzkoušíme. Může Ti to pomoci přijít na nové myšlenky, pochopit, jak vybírat školu, co je pro Tebe důležité, vytvořit si předběžný obraz sebe jako profesionála budoucnosti.

Není podstatné, jestli si nakonec vybereš ten konkrétní obor. Než se začneš připravovat k přijímačkám, se Tvoje volba ještě může změnit, ale budeš vědět, jak k výběru přistupovat, čeho si všímat a co znamená řízení vlastní kariéry.
V Knihovně Jiřího Mahena v Brně
prostor TEEN
Kobližná 4, Brno - střed
září 2017
bez učebnic, bez poučování a přednášek - těch máš dost ve škole
16:00 - 18:00
2 hodiny hledání vlastní cesty zábavnou a interaktivní formou
ZDARMA
ale s prázdnýma rukama (a hlavou) určitě neodejdeš
14 - 19 let
patříš-li do této skupiny, pak tato akce je určitě pro tebe
kdy a kde?
Knihovna Jiřího Mahena
prostor TEEN
Kobližná 4, Brno - střed
další setkání - v září 2017
od 16:00 do 18:00
Kladeš si otázku Kým být? Jaké povolání si vybrat? Na co se nejvíc hodím? Přijď na akci společně se svými kamarády! Svět se mění, hledání profesního směru, inspirace a sdílení zkušeností je celoživotní proces.
Kapacita prostoru je omezena. Registruj se včas. Akce je absolutně ZDARMA.
Přihláška na akci
Profese budoucnosti
čtvrtek 18. 5. 2017, 16:00 - 18:00,
Knihovna Jiřího Mahena, prostor TEEN, Kobližná 4, Brno - střed
Vstupné: ZDARMA
Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů v rozsahu nezbytném pro provedení akce a obchodními podmínkami zveřejněnými na těchto stránkách. V případě, že se z jakýchkoli důvodů (onemocníte, tentokrát nestíháte apod.) na akci nepřijdete, napište mi, abych o tom věděla. Účastníky akce čeká několik překvapení.
PROFESE BUDOUCNOSTI
PRAVIDELNÁ SETKÁNÍ V BRNĚ
Zaregistrujte svoji e-mailovou adresu a včas dostanete pozvánku na další akci
Registrací e-mailové adresy souhlasíte se zařazením všech vyplněných osobních údajů do databáze Ing. Katěriny Málkové | Smart Course, IČ 76450180, která je jejím správcem, a s jejich následným zpracováním pro účely marketingové komunikace prostřednictvím elektronických nástrojů v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb., a to na dobu do odvolání poskytnutého souhlasu.
Made on
Tilda