naposledy v tomto školním roce

interaktivní setkání o volbě povolání
pro žáky a studenty od 14 do 19 lety
18. KVĚTNA 2017 od 16:00
Volba profesního směřování je náročný úkol.
Kdo ví, jak se bude vyvíjet pracovní trh za 5 let?
Které profese vzniknou? Které zaniknou?
Jak se v tom vyznat a podle čeho vybírat?
"Smysl není v cestách, které si vybíráme,
ale v tom, co uvnitř nás nutí si vybírat tyto cesty."
O'Henry

Pomocí zážitkových metod si dokážeš odpovědět na různé otázky, které Tebe zajímají, a vyvarovat se chyb, kterých se vyvarovat chceš.

  • Jak uspět v konkurenčním prostředí?
  • Jak najít svoje vlastní místo?
  • Jak chytit správnou vlnu ve správný čas?
  • Které trendy se týkají oboru, o který mám zájem, a které se dotknou každého z nás?
  • Jak si vybrat správnou školu a řídit svoje studijní a kariérové portfólio?
  • Co to je a proč je to dnes důležité?

Na českých vysokých školách je více než 8 tisíc akreditovaných oborů. Každý z nich se vyvíjí, každý z nich najde své studenty a v každém je možné najít perspektivní uplatnění. Který je ten Tvůj?
Témata v květnu
- Design kariéry: proč o tom vůbec uvažovat
- Internet věcí (Internet of Things):
co to je a jak IoT ovlivní profese budoucnosti a náš život

Málokdo po škole má chuť a sílu na nudnou přednášku. Mnoho věcí o sobě lze zjistit přes hru, asociace a úkoly, které s volbou dalšího studia zdánlivě nesouvisí. Dokonce naopak velké soustředění na obor a přemítání mezi několika variantami může způsobit blok.

V rámci tohoto workshopu si několik takových aktivit vyzkoušíme. Může Ti to pomoci přijít na nové myšlenky, pochopit, jak vybírat školu, co je pro Tebe důležité, vytvořit si předběžný obraz sebe jako profesionála budoucnosti.

Není podstatné, jestli si nakonec vybereš ten konkrétní obor. Než se začneš připravovat k přijímačkám, se Tvoje volba ještě může změnit, ale budeš vědět, jak k výběru přistupovat, čeho si všímat a co znamená řízení vlastní kariéry.
V Knihovně Jiřího Mahena v Brně
prostor TEEN
Kobližná 4, Brno - střed
18. 05.
bez učebnic, bez poučování a přednášek - těch máš dost ve škole
16:00 - 18:00
2 hodiny hledání vlastní cesty zábavnou a interaktivní formou
ZDARMA
ale s prázdnýma rukama (a hlavou) určitě neodejdeš
14 - 19 let
patříš-li do této skupiny, pak tato akce je určitě pro tebe
KDO JSEM?
Ing. Katěrina Málková
partner Smart Course, trenér Vědomé volby povolání
Jsem absolventkou prestižní Finanční Univerzity při Vládě RF v oborech Finance a bankovnictví a Hospodářská politika a správa a hlavního programu Diplomatické akademie Cyrila Svobody. Před 20 lety v Moskvě jsem se setkala s mým budoucím manželem, za kterým jsem se odstěhovala do České republiky. V rodině česko- ruská utkání v hokeji prožíváme tak, že fandíme oběma "naším":-)
Mám slušný mezioborový přesah, jsem profesionál v řízení a organizaci, startu nových firem a projektů a agilním řízení. Spolupracovala jsem s výrobními firmami ve stavebnictví, s vývojáři mobilních aplikací, jako ředitelka pro rozvoj jsem stála u zrodu nové firemní sociální sítě, prováděla jsem průzkum trhu pro americkou společnost Blockchain.info a zakladatele Minebox.io. Vždy mne zajímala budoucnost a také jak vznikají a fungují firmy. Odsud vychází nejen téma profesí budoucnosti, ale i kariérového poradenství Smart Course založeného na autorských komplexních programech profesní orientace bez testů.
kdy a kde?
Knihovna Jiřího Mahena
prostor TEEN
Kobližná 4, Brno - střed
ve čtvrtek 18. května 2017
od 16:00 do 18:00
Kladeš si otázku Kým být? Jaké povolání si vybrat? Na co se nejvíc hodím? Přijď na akci společně se svými kamarády! Svět se mění, hledání profesního směru, inspirace a sdílení zkušeností je celoživotní proces.
Kapacita prostoru je omezena. Registruj se včas. Akce je absolutně ZDARMA.
Volba povolání vyvolává velké množství otázek v hlavách dospívajících, mladých dospělých a jejich rodičů. Variant jak přistupovat k výběru budoucí profese je nespočet. Určit, které povolání se mi hodí, nemusí být složité. Proto Vám nabízím bezplatný návod "4 kroky k volbě aktuální profese", s jehož pomocí je možné se naučit velmi cennému návyku sebepoznání.
Přihláška na akci
Profese budoucnosti
čtvrtek 18. 5. 2017, 16:00 - 18:00,
Knihovna Jiřího Mahena, prostor TEEN, Kobližná 4, Brno - střed
Vstupné: ZDARMA
Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů v rozsahu nezbytném pro provedení akce a obchodními podmínkami zveřejněnými na těchto stránkách. V případě, že se z jakýchkoli důvodů (onemocníte, tentokrát nestíháte apod.) na akci nepřijdete, napište mi, abych o tom věděla. Účastníky akce čeká několik překvapení.
Made on
Tilda