JAK PODPOŘIT TEENAGERA
VE VOLBĚ BUDOUCÍ PROFESE

Na vztazích záleží. Období, kdy si děti vybírají povolání, je pro vztahy v rodině velmi důležité. Jak je podpořit, aby naši podporu přijali? Jak neuškodit nevhodnou radou? Jak postupovat, aby nás uslyšeli? Jak transformovat vztah "rodič - dítě" na vztah "dospělý - dospělý"?
Každý z nás dospělých již má životní zkušenosti a představy o tom, jak funguje pracovní svět. Naše děti většinou tyto představy nemají, ale mají sny a energii je realizovat. Výběr vhodné střední nebo vysoké školy v současné době vyvolává mnohem více otázek, než před deseti lety. Když střední školu ještě vybíráme s našimi dětmi, o vysoké se většinou rozhodují samostatně.

Přesto v každém případě naše rodičovská podpora je v tomto období klíčová. Možná ji doopravdy ocení až o mnoho let později, ale je nezbytná pro jejich životní úspěch. Důležité je také, jak tuto podporu projevujeme. Tento e-book Vám pomůže lépe porozumět změnám, kterými prochází Váš teenager, a tomu, jak ho v tomto období podpořit.
Vždy se řídíme zásadami o ochraně osobních údajů. Kniha je ve formátu PDF.
JAK PODPOŘIT TEENAGERA VE VOLBĚ POVOLÁNÍ?
Dívejte se na Vašeho teenagera očima pozorovatele, hledejte motivy jeho chování, pak pochopíte, jak se vůči tomu zachovat. Období dospívání je doprovázeno snahou se uzavřít v sobě. Vaše dítě se může projevovat velmi kriticky vůči sobě, vůči Vám a vůči svému okolí a být velmi citlivé na cizí kritiku. Všechny změny, které se teď odehrávají, jsou založeny samotnou přírodou, a mají dočasný charakter.

Typickou rodičovskou chybou v komunikaci "rodič - teenager" bývá, že dospělí se více soustřeďují na formu, nikoli na to, co se skrývá za emocemi. Budete-li chápat slova vyřčená Vaším potomkem doslova bez snahy uvidět skrytý v nich význam, pak si řekne, že ho neslyšíte a kontakt se přetrhne. Volba povolání je ideálním tématem, které může pomoci stmelit Vaše vztahy a posunout je na kvalitativně jinou úroveň. V tomto e-booku Vám předáváme zkušenosti spolupráce s více než 4 tisíci rodinami v partnerské síti Smart Course, abychom podpořili Vás a Vašeho teenagera a pomohli mu najít cestu k jeho životnímu úspěchu.
STÁHNOUT E-BOOK ZDARMA
Jmenuji se Katěrina Málková. Můj pracovní příběh začal před 20 lety. Vedla jsem rodinnou firmu v oboru stavebnictví, působila jsem jako konzultant pro malé firmy, jako mentor pro IT start-upy v projektu Czech Invest, strávila jsem zajímavý rok s vývojáři mobilních aplikací, jeden technologický start-up - vytvoření firemní sociální sítě - jsem přímo řídila. Dnes patřím k průkopníkům inovativního přístupu k volbě povolání, který vyplývá ze současného proměnlivého prostředí. Věřím, že každý člověk má svůj osobní příběh. Mým cílem je podpořit jeho čtivost.

© 2017 Všechna práva jsou vyhrazena. Ing. Katěrina Málková, oficiální partner Smart Course, IČ:76450180
Zadejte e-mail, na který Vám přijdou instrukce ke stažení e-booku zdarma. Kniha je ve formátu PDF.
Made on
Tilda